Včelí svět Hulice - Obec Hulice

Zaměření muzea:

Unikátní interaktivní expozice v budově bývalé školy, kde hravým způsobem proniknete do fascinujícího světa včel. Poznáte život společenství s dokonalou dělbou práce, vlastním řádem, obětavostí a píli. Včelí svět budete vnímat všemi smysly. Omámí vás vůně vosku při tvorbě svíček a bude vás doprovázet celou expozicí, i když si na dotykových obrazovkách budete zkoušet své znalosti z anatomie včely nebo napodobovat včelí taneček včel pátraček. Překvapí vás bzučení včel mezi obřími plástvemi, kde se budete sami cítit jako včela v úlu a zároveň zjistíte kolik včely umějí vyrobit produktů. Autentické zvuky porovnáte s těmi, které uslyšíte při sledování živých včel v prosklených úlech vedle bylinkové zahrádky ve venkovní části expozice.

Návštěva Včelího světa je zážitkem nejen pro rodiny s dětmi ale i pro začínající a praktikující včelaře. Všem typům škol nabízíme výukové programy, jejichž cílem je vzdělávat, učit lásce ke včelám, včelařské tradici a významu včel pro náš život. Ve Včelí světě se určitě nebudete nudit!

Kromě automatu na kávu a kakaové nápoje lze v muzejním obchůdku zakoupit medovou svačinku – medové perníčky, placičky, Marlenku (medový snack), medové limonády atp. (zapůjčíme koš i deku pro snědení v trávě na přilehlé louce).  Restaurace v obci Hulice není, nejbližší je pak ve Zruči nad Sázavou vzdálené asi 7 km.

Muzeum nabízí parkování a síť wi-fi.


Služby pro návštěvníky

Možnost komentované prohlídky s průvodcem:

Vzdělávací programy pro školy

Bezbariérový přístup


Adresa

Hulice 33
25763 Trhový Štěpánov

Fotoalbum

Partneři

  1. Ministerstvo zemědělství
  2. Národní zemědělské muzeum
  3. Jihočeské zemědělské muzeum