Obecní muzeum Kunice, zámek Berchtold

Zaměření muzea:
Zemědělství
Lesy a myslivost
Lidové stavitelství

Zachování unikátního muzea dříve zemědělské obce.

Obecní muzeum Kunice na zámku BERCHTOLD je unikátní zachovalé muzeum I. republiky, 

kde každý předmět má svůj příběh zachycený v kronice obce, jelikož jak muzeum tak kroniku sestavil významný rodák a vlastenec MUDr. František Oldřich. 

 

Tento vlastenec se jako lékař účastnil I. světové války a zanechal po sobě i velkou sbírku různých předmětů od nerostů, přes mince, zbraně, sklo, keramiku, zvířat až po typické předměty zemědělské obce Kunice-Vidovice v Ladově kraji. 

 

Muzeum bylo po desítky let „zakonzervováno“ na půdě obecního úřadu a proto si zachovalo rozmanitost, ucelenost a desítky příběhů prostých občanů Kunic. 

 

Na jeho odkaz navázal v roce 2011 majitel zámku BERCHTOLD JUDr. Václav Růžička, který dále sbírky za pomocí desítek občanů Kunic dále rozšiřuje a prezentuje na zámku BERCHTOLD široké veřejnosti, žákům škol, kteří v areálu zámku mají i naučné stezky přírodou,  zahrádkou, po miniaturách českých hradů a zámků včetně miniZOO a venkovní expozice starých zemědělských nástrojů a to vše v sousedství fungujícího soukromého statku, lesů a rybníka. Vedle dopravního hřiště a velkého

sportovního areálu pro cca 20 druhů sportu včetně rybolovu je to jedno s ideálních míst pro děti, jejich  poučení při příjemném trávení volného času v ČR.

 


Služby pro návštěvníky

Možnost komentované prohlídky s průvodcem:
angličtina

Vzdělávací programy pro školy

Bezbariérový přístup


Adresa

Hlavní ul.č. 6, zámek BERCHTODL
25163 Kunice

Partneři

  1. Ministerstvo zemědělství
  2. Národní zemědělské muzeum
  3. Jihočeské zemědělské muzeum