Letenské prase a Letenský masopust v Národním zemědělském muzeu

Sobota 25. ledna 2020 nabídne v pražském Národním zemědělském muzeu hned dvě akce: tradiční Letenské prase oživí letos nově průvod masek Letenského masopustu. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na ukázky bourání prasete, zabijačkové speciality, divadelní představení, lidové tance či kuchařské a výtvarné workshopy.

Návštěvníci v maskách (nikoli pouze škraboškách) mají vstup do muzea zdarma!

Zabijačka na dvoře s řeznickým mistrem Františkem Kšánou mladším

I letos jsme pro vás připravili ukázky tradičních postupů zpracování vepřového masa. Tentokrát je na muzejním dvoře předvede mistr řezník František Kšána ml., který se zasloužil o znovuobjevení přeštického prasete a je tváří řeznictví Naše maso, jež zpracovává výhradně české maso a výrobky z původních českých plemen přeštík a čestr. Na muzejním dvoře můžete také ochutnat a zakoupit vybrané zabijačkové speciality. O hudební doprovod se postará skupina Kutálka a také harmonikář.

Děti si vyrobí masky, přiučí se cukrařině nebo zhlédnou divadlo

Bohatý doprovodný program jsme připravili i pro děti – kromě cukrářského workshopu v gastrostudiu také celodenní výrobu masopustních masek s výtvarnicí Evou Blahovou, výtvarné dílničky s lektory muzea a pro nejmenší návštěvníky pohádku O prasátku Arturovi v podání Divadla PaDa.

Masopustní průvod doplní divadelní a taneční vystoupení i výstava

Průvod Letenského masopustu, který každoročně pořádá Galerie Scarabeus, zavítá do muzea po 13. hodině a přinese s sebou muziku, divadelní i taneční vystoupení a především tradiční masopustní masky. Minulé ročníky masopustního veselí připomene výstava fotografií. Bonusem pro návštěvníky, kteří dorazí v masopustních maskách (nikoli pouze ve škraboškách), je vstup na akci i do všech prostor Národního zemědělského muzea zdarma.

 

Vstupné na akci:
  • návštěvníci v masopustních maskách a děti do 140 cm zdarma
  • základní 150 Kč
  • snížené (děti nad 140 cm, studenti, senioři) 50 Kč

 

další informace, program akce

 

Partneři

  1. Ministerstvo zemědělství
  2. Národní zemědělské muzeum
  3. Jihočeské zemědělské muzeum